پکیج های تولید نیتروژن به روش PSA

 

شرکت CAN GAS چین بعنوان سازنده پکیج های تولید اکسیژن و نیتروژن در سال 1998 تاسیس و در حال حاضر با بیش از 16 سال سابقه در طراحی و ساخت پکیج های تولید گازهای اکسیژن و نیتروژن و سایر دستگاههای وابسته فعال می باشد.

واحدهای تولید نیتروژن ساخت شرکت CAN GAS قادر هستند نیتروژن با خلوص %95 تا %99.9995 تولید نمایند. این پکیج ها به دلیل طراحی ساده و استفاده حداقلی از اجزای متحرک، برای کیفیت بالای محصول، عملکرد عالی و حداقل تعمیرات گارانتی می شوند.

 

پکیج های تولید نیتروژن ساخت شرکت CAN GAS بر اساس روش جداسازی گاز در سه دسته اصلی شامل PSA Generators ، Membrane Generators و Cryogenic Generators تولید و ارائه می گردد.

 

 

1-پکیج های تولید نیتروژن PSA :

 

در این نوع از پکیج ها، ابتدا هوا توسط کمپرسور فشرده شده و پس از رطوبت گیری وارد برجهای تفکیک می گردد. در برجهای تفکیک هوای از بستری از مواد جاذب مخصوص عبور کرده و گازهای اکسیژن و نیتروژن بر اساس قابلیت جذب (adsorption) از یکدیگر جدا می شوند. این واحدهای برای کاربردهای مختلف از جمله صنایع الکترونیک، صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد مورد استفاده قرار می گیرند.

 

اجزای این پکیج ها شامل کمپرسور هوا، مخازن هوا، خشک کن، فیلتر، ژنراتور PSA و مخازن نگهداری می باشد. (شکل مقابل)

 

 

 

 

1-1- پکیج های تولید نیتروژن PSA برای کابردهای عمومی:

این پکیج ها با ظرفیت تولید نیتروژن 5 تا 300 (Nm3/hr) و در 5 مدل شامل CA-Z, CA-H, CA-G, CA-P, CA-L که به ترتیب نیتروژن با درجه خلوص %95، %99، %99.5، %99.9 و %99.99 تولید می نمایند قابل ارائه می باشد

 

2-1- پکیج های تولید نیتروژن PSA با خلوص بالا:

سری پکیج های CA-T قادر است نیتروژن با خلوص بالاتر از %99.999 را تا ظرفیت 100 Nm3/hr تولید نماید. در این واحدها از جاذبهای CMS ساخت شرکتهای KURARAY و TEKADA ژاپن استفاده شده که این امر مصرف هوا را کاهش می دهد. این دستگاهها بدون نیاز به تعمیرات خاصی نیاز عملکرد عالی را ارائه می دهند. 

 

3-1- پکیج های تولید نیتروژن PSA برای صنایع الکترونیک:

 

صنایع الکترونیک به دلیل حساسیت بالا نیازمند نیتروژن با درجه خلوص بالای هستند. به همین منظور ما واحدهای تولید نیتروژن سری CAE را پیشنهاد می نماییم. این سری از پکیج های تولید نیتروژن ساخت شرکت CAN GAS قادر است تا نیتروژن با خلوص 99.9995 را تا ظرفیت 2000 Nm3/hr تولید نماید.

 

 

 

 : 4-1- پکیج های تولید نیتروژن PSA برای صنایع غذایی و دارویی

 

محافظت قطعات فلزی مختلف در دماهای بالا عامل بسیار مهمی در جلوگیری از اکسیداسیون و حفظ کیفیت سطوح می باشد. واحدهای تولید نیتروژن شرکت CAN GAS با استقرار در واحدهای تولید و فراوری فلزات می تواند بعنوان گاز محافظ در بسیاری از فرایندها از قبیل ریخته گری پیوسته، رولینگ پیوسته، تنش زدایی، aging، آنیل کردن، کربورازینگ، کوئنچینگ و غیره مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می تواند بعنوان گاز محافظ در عملیات جوشکاری، متالورژی پودر و نیز به عنوان گاز تزریق و رقیق ساز استفاده گردد.

پکیج های تولید نیتروژن شرکت CAN GAS قادر است نیتروژن با خلوص %99.9999 را تا ظرفیت 2000 Nm3/hr تولید نماید. نقطه شبنم نیتروژن تولیدی این واحدها به 70- سانتیگراد می رسد

 

 پکیج های تولید نیتروژن برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی : 

بر پایه سالها تجربه در صنایع دریایی و آشنایی کامل با استانداردهای مربوطه، واحدهای تولید نیتروژن ساخت شرکت CAN GAS قابلیت تامین نیتروژن مورد نیاز صنایع دریایی، نفت و گاز و پتروشیمی را بر اساس ظرفیت، جریان و فشار مورد نظر دارا می باشند. این پکیج ها بر اساس شرایط جوی محل نصب، IPی مورد نظر و در صورت نیاز مطابق با استانداردهای API, ASME , IEC/NEC قابل تامین می باشند.

 

برای این منظور، هر سه نوع تکنولوژی PSA ، غشایی و کرایوجنیک قابل تامین می باشد.

       - ظرفیت: از 0.5 تا 5000 Nm3/hr 

       - خلوص: از %90 تا %99.99 

       - فشار: 2 تا 14 bar (در صورت نیاز فشار تا 5000 psig با استفاده از کمپرسور مکمل قابل تامین می باشد)

 

      - نقطه شبنم: تا 65- درجه سانتیگراد

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

#صنايع_اكسيژن_دلوارفراز
#اكسيژن_ساز #اكسيژن_رسانى #اكسيژن_تراپي #اكسيژن_پرو #اكسيژن_درماني
#اكسيژن_ساز_اتوماتيك #اكسيژن_ساز_دلوارفراز #نيتروژن_ساز #نيتروژن #نيتروژن_ساز_اتوماتيك #نيتروژن_صنعتي #نيتروژن_ساز_دلوارفراز
#مخازن #مخازن_تحت_فشار #مخازن_ذخیره #مخازن_نفتی #مخازن_سوخت #مخازن_خاکی #تمامي_مخازن#مخازن_گاز #مخازن_عمودی #مخازن_دلوارفراز
#مخازن_سپراتور #برج_كربن_اكتيو #كربن_اكتيو

 

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :